4Faces 4Faces

Wiosenne porządki w Twoim organizmie :)

Wiosna to czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia. Warto wykorzystać tą pozytywną energię na zadbanie o siebie. Jeśli do tej pory nie udało Ci się zrealizować postanowień noworocznych to idealny czas na start! Tak jak robisz wiosenne porządki w domu, tak koniecznie zadbaj o siebie, zaczynając od podstaw - czyli diety.

16 MAR 2017
Rozbudź swój organizm po zimie, rozkręć metabolizm na pełne obroty! Od czego zacząć? Przede wszystkim od podstawowych zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli jeszcze nie weszły Ci one w krew, przypominam:
 
Pij wodę!
Co najmniej 1,5 l wody dziennie. Każda komórka w organizmie zbudowana jest z wody, dlatego też jest ona nam niezbędna do życia, prawidłowego funkcjonowania a także ładnego wyglądu.
 
Spożywaj regularnie posiłki w ciągu dnia!  
W zależności od rytmu Twojego życia: 4-6 posiłków. Regularne dostarczanie pokarmu pozwala organizmowi na bieżąco trawić i dawać Ci energię.
 
Nie przejadaj się!
Staraj się jeść powoli, koncentrując się. Pamiętaj, że informacja o tym, że jesteś najedzony dociera do mózgu po kilkunastu minutach.
 
Unikaj produktów przetworzonych!
Wszelkie gotowe dania, produkty typu instant czy pseudo „fit słodkości” - to nic innego jak żywność z dodatkiem mnóstwa konserwantów, substancji poprawiających walory smakowe, cukru i innych. Jeśli sprawia Ci problem rozróżnienie faktycznie naturalnych zdrowych produktów – usługa dostępna w Body Center: zakupy z dietetykiem  - jest rozwiązaniem.
 
            Jeśli wdrożysz w życie te kilka naprawdę podstawowych zasad, będziesz mógł działać dalej, i jestem pewna, że z pomocą dietetyka nic Cię nie zatrzyma.
 

P.S. A w kolejnym wpisie zdrowe, oczyszczające i multizdrowe przepisy na koktajle!

 


 
autor: Patrycja Michałowska
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na kierunku dietetyka. Z miłości do sportu zgłębia swoją wiedzę na ten temat, jest również certyfikowanym trenerem personalnym. Spotkać ją można w 4Faces w Poznaniu, gdzie w strefie Body Center udziela konsultacji dietetyczno-treningowych.