4Faces 4Faces

Przygotuj się na zimowe szaleństwo

Niecierpliwie wyczekujesz zimowego wyjazdu na narty? Pora się do niego przygotować. Zwłaszcza, jeśli na co dzień twój kontakt ze sportem ogranicza się do oglądania go na ekranie.

15 STYCZEŃ 2018

W innym wypadku, zamiast wypocząć, możesz nabawić się kontuzji. Jeśli zdecydujesz się poświęcić czas na trening przed sezonem narciarskim, nie tylko zmniejszysz ryzyko urazu, ale też łatwiej ci będzie doskonalić technikę jazdy. Kolejna korzyść to lepsza kondycja, która podkręci czystą przyjemność płynącą z bycia na stoku.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać trzy razy w tygodniu. Zacznij od rozgrzewki. Na tym etapie może to być krążenie stóp, kolan, bioder i barków. Następnie, przejdź do wymachów nogami: na boki, w tył i przód. Później, zabierz się do przeskoków w miejscu i przysiadów.

Kiedy już skończysz rozgrzewać się, przystąp do właściwej części treningu. Przykładowy plan to naprzemienne wypady do przodu, do tyłu i na boki, pompki, wyprosty w pozycji leżącej na brzuchu oraz brzuszki proste i z uniesionymi nogami.

Po treningu

Na końcu nie zapomnij o rozciąganiu. Wzmocnisz w ten sposób ścięgna i poprawisz ukrwienie mięśni, które ulegną rozluźnieniu. Dobry sposób na regenerację po treningu to automasaż za pomocą BLACKROLL. Chodzi o specjalną rolkę, która dzięki odpowiedniemu kształtowi i rozmiarowi umożliwia dotarcie do trudnodostępnych partii ciała. „Wyrolowane” ciało jest bardziej elastyczne, a co za tym idzie – mniej podatne na urazy. Efekty, jak na przykład ujędrniona skóra, są widoczne gołym okiem.

Symulator narciarski

Przygotowany? Teraz czas na dobór odpowiedniego sprzętu na wyjazd. Możesz to zrobić w salonach 4Faces, gdzie skorzystasz z Pro Ski Symulatora. Urządzenie umożliwia dobór butów narciarskich adekwatnie do indywidualnych atrybutów. W strefie Body Center możesz z kolei skorzystać z porady eksperta, który pomoże dopasować odpowiedni, indywidualny plan treningowy, a dietetyk ułoży dla ciebie dietę. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nart, to warto postawić na jakość. Salony 4Faces mają w ofercie m.in. narty Head z technologią KERS (Kinetic Recovery System).  Na czym to polega? KERS działa jak ładowarka, która udostępnia dodatkową moc i przyspieszenie. Podobny system wykorzystywany jest w Formule 1. Narty maksymalnie wyginają się pod koniec skrętu, wówczas aktywny microchip przekazuje energię do ich tylnej części. Przekłada się to na przyspieszenie w schyłkowym etapie u wyjścia ze skrętu. Z kolei narty Voelkl posiadają tłumik drgań, dzięki któremu możesz „płynąć” po stoku bez względu na nierówności terenu.

Dopieszczona skóra w trudnych warunkach

Na finiszu zimowych przygotowań zadbaj o swoje ciało. Z pomocą przyjdzie firma Roxy, która we współpracy z Biotherm stworzyła linię odzieży Enjoy&Care. Chroni ona skórę przed trudnymi warunkami pogodowymi i pielęgnuje ją poprzez miliony mikroskopijnych kapsułek z czynną substancją. Nie musisz prezentować olimpijskiej formy, aby pokusić się o ubrania i dodatki z kolekcji olimpijskiej marki 4F.

Energii doda nam świadomość, że trenujemy w odzieży z serii, w której nasi sportowcy wystąpią na igrzyskach w PyeongChang. Kolekcja olimpijska marki 4F stawia na geometryczne wzory oraz biało-czerwone barwy. Jest także inspirowana stylem lat 80. i 90. Od dziś każdy dystans możemy pokonać w strojach mistrzów.